Tην Παρασκευή 14 Ιουνίου θα πραγματοποιηθεί η τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ρήγα Φεραίου, μετά και από το αίτημα που είχε καταθέσει η παράταξη Παπαδάμ την προηγούμενη εβδομάδα.
Κεντρικό θέμα του συμβουλίου θα είναι η ενημέρωση από τον πρόεδρο της ΔΕΥΑΡΦ και από τον Δήμαρχο, για την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί με τη χρήση του νερού από το δίκτυο ύδρευσης σε Ριζόμυλο και Στεφανοβίκειο και για τα αποτελέσματα των αναλύσεων, μετά την έκταση που έχει πάρει το θέμα και αφορά την υγεία των κατοίκων.